Premton Lulzim Basha: Si kryeministër do të heq taksën në Rrugën e Kombit

Lideri Partisë Demokratike dhe i opozitës së bashkuar në Shqipëri, Lulzim Basha sërish ka premtuar se si “kryeministër i ardhshëm” ndër vendimet e para të tij do të jetë largimi i taksës rrugore ndërmjet dy shteteve shqiptare.

Pas përfundimit të takimit ndërmjet tyre, përmes një konference për medie, Basha përshëndeti rifillimin e dialogut me Serbinë, me qëllim siç tha njohjen reciproke.

Ndërsa, nikoqiri i takimit, kryeministri Avdullah Hotin tha se e ka njoftuar për pakon e rimëkëmbjes, gjendjen me pandeminë dhe dialogun me Serbinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *