Përfundojnë pjesët e para, në Kupën e Kosovës, Liria : Prishtina 0:2

Kanë përfunduar pjesët e para të katër ndeshjeve të 1/8 të finalës së Kupës së Kosovës.

Padyshim, vëmendja është në rrafshin e Dukagjinit, ku po zhvillohen dy ndeshjet më interesante..

Prishtina është dukë fituar me rezultat 2 me 0 ndaj Lirisë, në Prizen, kurse në Pejë, pjesa e parë u mbyll baraz mes Vëllaznimit dhe Besës.

Ndërkohë që Fushë Kosova dhe Ferizaji po luajnë gjithashtu baraz,dhe Drita është duke fituar 2 -1 pas pjesës së parë kundër Minatorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *