Për 11 ditë, 118 persona në Kosovë vdiqën nga Covid-19

Nga data 1 gusht në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus kanë humbur jetën 118 kosovarë.

Vetën gjatë ditës së djeshme IKSHPK-ja njoftoi për 13 vdekje të reja dhe 171 raste pozitive, shifra këto alarmante.

Nga 13 marsi kur edhe u shënuan rastet e para në Kosovë, janë shënuar 354 raste të vdekjeve, ndërsa numri i të infektuarve ka kaluar mbi 10 mijë.

Teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.248 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.988.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *