Liria mban kreun e tabelës me tri pikë më shumë se Besa dhe Istogu

Me barazimin si mysafire 2:2 me Ramiz Sadikun, KF “Liria” mban pozitën e parë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Ne 9 ndeshje Liria ka shneuar 6 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje dhe ka 20 pikë, ndërsa e ndjekin me nga 17 pikë Besa dhe Istogu.

Befasia e këtij stinori në ligën e parë është KF “Vllaznimi” nga Gjakova që është në vendin e fundit me vetëm 4 pikë, nga 4 barazime, pa asnjë fitore dhe 5 humbje./Prizreni Sot/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *