Lëkura e mandarinës ndihmon në shërimin e 7 sëmundjeve

Lëkurat e mandarinës kanë efekte të dobishme në shëndetin tuaj, ofrojnë sheqer në gjak dhe ndihmojnë në mbajtjen e një mëlçie të shëndetshme.

Përveç kësaj, disa studime kanë treguar se ndihmon sistemin e tretjes sepse lejon tretjen më të mirë të ushqimeve yndyrore.

Ato janë në gjendje të shërojnë:

Bronkit

-Kollën-

-Bllokimin e hundëve

-Problemet e tretjes

-Kërpudhat në këmbë

-Problemet fizike

-Hipertensionin dhe takikardinë.

Si ti përdorni?

Shtoni lëkurat e mandarinës në një gotë me ujë të vluar, lërini të qëndrojnë për një orë dhe pastaj konsumojeni. Kjo rekomandohet të konsumohet tri herë në ditë në mënyrë që të shëroheni nga bronkiti brenda një periudhe të shkurtër kohore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *