Kosova me ngritjen më të madhe në histotri

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të madhe në histori të saj.

Kosova renditet në pozitën e 114, nga pozita e 119 që kishte në renditjen e kaluar.             

Kjo ngritje e “Dardanëve” prej 5 pozitash vjen pas një forme të shkëlqyer në të cilën janë duke kaluar djelmoshat e Challandes.

Kosova fitoi dy ndeshjet e muajit tetor, atë ndaj Gjibraltarit si dhe ndaj Mali të Zi, ndeshje këto të vlefshme për kualifikimin në Euro 2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *